دوربین مدار بسته hdsdi:مقایسه با دوربین آنالوگ و IP و قیمت

دوربین‌های امنیتی مدار بسته‌ HD-SDI که با نام دوربین‌های HD CCTV هم شناخته می‌شوند، قادر به ثبت ویدئوهای مراقبتی در رزولوشن (1920 در 1080 پیکسل) می‌باشند.برای استفاده از این دوربین های نظارتی که از وضوح بالایی برخوردارند باید از DVR مراقبتی HD-SDI استفده نمود. اگر مایل هستید که از ترکیبی از دوربین‌های HD وSD استفاده کنید، دوربین‌های ترکیبی DVR می‌توانند هر دو نوع دوربین را در یک سیستم در خود داشته باشند.

اگر که ساختار سخت‌افزاری انتقالِ ساده‌تر در دوربین‌های آنالوگ را با رزولوشنی بالاتر دوربین‌های آی پی ترکیب کنیم و تصویر دیجیتایز شده بدون کدینگ را روی این بستر ارسال نماییم، فناوری میانی به نام دوربین مدار بسته HDSDI خواهیم داشت که امکان ارسال تصاویر با وضوح‌بالا یا اچ دی به فرم سیگنال SDI را دارد و قیمت کاملاً مناسب ارائه می‌نماید. بستر ارتباطی در دوربین مداربسته HD-SDI مانند فناوری آنالوگ، کابل كواكسيال 150 متری است و یا با استفاده از مبدل‌ها می‌تواند فیبر نوری ده‌ها كيلومتری باشد. شرکت دژ ایرانیان کیسان صنعت عرضه‌ کننده معتبر انواع دوربین مداربسته از جمله با کیفیت‌ترین دوربین‌های HD-SDI است. جهت اطلاع بیشتر و یا خرید می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 02188392736 تماس حاصل فرمایید. یا از طریق شماره تلگرام 09197757516  و آیدی تلگرام dezhiranian@ سوالات خود را مطرح نمایید.

مقایسه‌ی دوربین‌های CCTV با وضوح‌ بالای HD-SDI با دوربین‌های CCTV معمولی


دوربین‌های CCTV با وضوح HD-SDI که به عنوان دوربین‌های مداربسته‌ی اچ دی هم شناخته می‌شوند، به‌ عنوان یک روش ثبت فیلم‌های مراقبتی و نظارتی با وضوح‌ بالا، به‌سرعت در حال کسب محبوبیت هستند. تا چند سال گذشته، تنها راه وجود برای دستگاه‌های امنیتی با وضوح‌ بالا، استفاده از دوربین‌های تحت شبکه‌ی IP بود که معمولاً گران‌تر اند و تنظیمات دشواری دارند. با ظهور تکنولوژی HD-SDI برای دوربین‌های مداربسته، هم اکنون کاربران می‌توانند فیلم‌هایی با رزولوشن 1080 پیکسلی را با استفاده از همان کابل كواكسيال RG59 یا RG6 که برای دوربین‌های CCTV معمولی به کار برده می‌شود، ثبت کنند. تکنولوژی جدیدی نیز به نام AHD اکنون موجود می‌باشد که تکنولوژی دیگری از دوربین مداربسته‌ی اچ دی می‌باشد.

این پلت فرم SDIجدید، اطلاعاتی محوری برای کاربران CCTV می باشد که روی نصب دوربین‌های مداربسته با کابل کواکسیال گران‌قیمت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و اکنون برای به روز کردن سیستم خود به اچ دی در بازار موجود اند. این کاربران قادرند در هنگام به روز کردن دوربین‌های مداربسته‌ی اچ دی، کابل کواکسی موجود خود را به کار ببرند. نمونه‌ی HD-SDI همچنین کار نصب را آسان‌تر می‌کند زیرا دوربین‌های مدار بسته‌ HD-SDI مانند دوربین‌های CCTV معمولی، از سیستم اتصال استفاده و همان فرآیندها را دنبال می‌کنند، برخلاف دوربین‌های آی پی که برای تنظیمات، به میزانی از اطلاعات شبکه نیاز دارند.

مقایسه‌ی رزولوشن دوربین HD-SDI با دوربین CCTV


دوربین‌های CCTV معمولی قادر به ثبت فیلم‌هایی با رزولوشن بالاتر از 704 x 480 هستند که با نام رزولوشن D1 شناخته می شود که برای دی وی آر های دوربین CCTV آنالوگ محدوده دشواری ست.
بعضی از دوربین‌های CCTV عملاً می‌توانند تصاویر کمی بزرگتری از D1 بگیرند، اما قادر نیستند از این مزیت استفاده کنند زیرا دی وی آرهای دوربین‌های CCTV معمولی به رزولوشن 704 x 480 محدود می‌شود، بنابراین D1 بالاترین حد رزولوشن مورد تائید در صنعت ساخت دوربین‌های CCTV می باشد. دوربین‌های CCTV HD-SDI قادر به ثبت فیلم‌هایی با رزولوشن اچ دی واقعی 1080 پیکسلی هستند (1920 x 1080). این رزولوشن بالاتر مانند تلویزیون‌هایی با وضوح تصویری بالا و فیلم‌هایی که بیننده‌ها تماشا می‌کنند می‌باشند. تکنولوژی SDI که در دوربین‌های CCTV HD-SDI به کار رفته است، مانند دوربین‌های ضبط ویدئویی است که فیلم‌هایی را برای تصاویر متحرک وضوح‌ بالا ثبت می‌کنند. تصویر زیر، اندازه‌ی تصویر و رزولوشن دوربین وضوح‌ بالای CCTV HD-SDI را با دوربین CCTV با وضوح استاندارد مقایسه می‌کند. در اینجا تصاویر اصلی آمده است. این تصویر با وضوح بالا با استفاده از دوربین مداربسته‌ی HD دام گرفته‌ شده است.

این تصویر گرفته‌شده با دوربین CCTV معمولی است. از یک دوربین CCTV برای گرفتن این تصویر با رزولوشن دی1 (704 x 480) استفاده‌ شده است.

دوربین ترکیبی (هیبریدی) دی‌ وی‌ ار HD-SDH و CCTV


دوربین‌های DVR ترکیبی، به کاربران اجازه می‌دهد تا از ترکیبی از دوربین مدار بسته HDSDI و CCTV در یک سیستم استفاده کنند. این سیستم، روشی بسیار عالی برای کاربرانی است که دوربین CCTV دارند و می‌خواهند سیستم ویدئویی نظارتیCCTVشان را به HD-SDI ارتقا دهند، یا صرفاً چند دوربین را به SDI ارتقا دهند و سرمایه‌گذاری اولیه‌ی خود روی دوربین CCTV را نگه‌دارند.

دوربین HD-SDI : تجهیزات


دوربین مدار بسته HDSDI، درست مانند اس دی سریال دیجیتال اینترفیس از کابل کواکسیال با اتصال ناگذرای BNC با امپدانس یا همان مقاومت ظاهری معین 75 اهم استفاده می‌کند. تفاوت اصلی HD- SDI با دوربین آنالوگ استاندارد این است که دوربین‌های HD-SDI را باید از طریق یک ورودی ویدئویی HD-SDI به یک دی دی آر وصل کرد. به خاطر انتقال تصاویر ویدئوی بیشتر، یک دی وی آر که توانایی خواندن سیگنال ویدئویی HD-SDI را دارد، به کانال‌های بسیار دقیقی نیاز دارد که نمی‌توان از آن‌ها در دوربین آنالوگ معمولی و استاندارد استفاده کرد. HD-SDI می‌تواند سیگنال‌های ویدئویی در حداقل 100 متر را با کابل RG-59 انتقال دهد، پیش از آنکه تکرارکننده‌ها به تقویت سیگنال آن نیاز پیدا کنند.

بهتر شدن کیفیت تصویر در دوربین‌های HD-SDI


سیگنال ویدئویی HD-SDI، چند برتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ و آی پی دارد. در مقایسه با یک دوربین آنالوگ، دوربین HD-SDI دارای کیفیت تصویر بهتری می‌باشد. معمولا، دوربین‌های آنالوگ، فیلم‌های ویدئویی خود را در یک سیگنال الکتریکی انتقال می‌دهند که سپس در قسمت ویدئو رکوردر به داده‌های دیجیتالی کد برداری می‌شوند. این لزوماً به این معناست که کمی از کیفیت فیلم ویدئویی در هنگام پردازش و نمایش بروی مانیتور LCD کاسته می‌شود. وقتی ویدئو رکوردر، ویدئو را فشرده می‌سازد و آن را به‌صورت MPEG4 در هارد درایوتان سیو می‌کند، کیفیت آن بیشتر پایین می‌آید.

آسان‌تر شدن انتقال ویدئو


برخلاف دوربین‌های آنالوگ، دوربین HD-SDH، هنگام انتقال سیگنال الکتریکی در طول کابل BNC، کیفیت فیلم را پایین نمی‌آورد زیرا این دوربین از جریان غیر بازگشت به صفر (NRZI) برای کد برداری سیگنال ویدئویی استفاده نمی‌کند. جیران غیر بازگشت به صفر به آسان شدن انتقال و برگرداندن ویدئوی کدگذاری شده به فرم داده‌ای اولیه‌ی خود کمک می‌کند. از طرفی، دوربین‌های HD-SDI و IP، در انتقال دادن ویدئو به‌صورت دیجیتالی، بسیار شبیه همدیگر هستند. اگرچه دوربین HD-SDI برخلاف IP، در هنگام زوم کردن دیجیتالی، بازیابی صفر بهتر و تأخیر کمتری دارد زیرا ویدئو به‌ صورت دیجیتالی در DVR پردازش می‌شود.

قیمت


قیمت دوربین‌ HDSDI نسبت به دوربین‌های آنالوگ اندکی بیشتر ولی نسبت به دوربین‌های تحت شبکه کمتر است. این در حالی است که کیفیت دوربین‌ مدار بسته HDSDI به دوربین‌های IP نزدیک و از دوربین‌های آنالوگ بهتر است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست